Десятки військовополонених українців загинуло під час обстрілів в Оленівці

1 хв читати

29 липня російські ЗМІ оприлюднили інформацію про загибель більш ніж 50-ти українських полонених військовослужбовців після влучання ракетних снарядів HIMARS по одому з місць позбавлення волі на території Оленівки в Донецькій області.

Російська пропаганда активно ширить неправдиву інформацію щодо обстрілу та звинувачує Збройні Сили України. Засновник і колишній командир полку «Азов» Андрій Білецький у своєму Телеграм-каналі пише, що перед початком обстрілу полонених бійців полку “Азов” було переведено в окрему будівлю, після чого по ній було здійснено пряме влучання: “Вже очевидно, що це був заздалегідь спланований акт країни, для якої невідоме поняття офіцерської честі, а тим більше – дотримання Женевських конвенцій, правил, законів та звичаїв війни.”

Радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк повідомив, що на території Оленівки немає стратегічних цілей для роботи ЗСУ. Масштаб та швидкість поширення пропаганди у медіапросторі рф свідчить про повну абсурдність та неправдивість інформації. $ 36.7   38.4   8.3