ЄС працює над виділенням Україні 18 мільярдів євро допомоги у наступному році

1 хв читати

На місяць Україна отримуватиме €1,5 мільярда.

Країни Євросоюзу обговорюють надання Україні щомісячної фінансової допомоги у 1,5 млрд євро, таким чином допомога у 2023 році очікується на рівні €18 мільярдів.

Про це президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила на відкритті Міжнародної експертної конференції щодо відновлення, відбудови й модернізації України у Берліні 25 жовтня.

Голова Єврокомісії нагадала, що на покриття поточних видатків бюджету, зокрема, на зарплати лікарям, вчителям та військовим, Україна потребує близько 3-5 млрд доларів щомісяця.

International Expert Conference on the Recovery, Reconstruction and Modernisation of Ukraine

“Україна потребує надійної підтримки. ЄС готовий взяти на себе, і я працюю з країнами-членами задля того, аби ЄС міг надавати Україні підтримку обсягом до 1,5 млрд доларів на кожен місяць війни. Йдеться про 18 млрд доларів у 2023 році“, – заявила пані Урсула фон дер Ляєн.

Цьогоріч щомісячний дефіцит бюджету України оцінювався у $4-5 млрд щомісяця, які Україна покривала коштом фінансової підтримки від міжнародних партнерів та шляхом емісії гривні НБУ.

У 2023 році, завдяки частковій адаптації української економіки до воєнного часу та звільнення українських земель, уряд закладає бюджетний розрив на рівні $3,5 мільярда.

Що стосується США, країна вже непублічно заявила про свою готовність надавати України підтримку в названому обсязі, а перемовини з МВФ щодо нової програми продовжаться у наступному місяці, як писала Європейська Правда. $ 36.7   38.4   8.3