МЗС України: Ми ініціюємо процес виключення Росії з ООН

1 хв читати

В останній понеділок 2022 року, 26 січня, МЗС України ініціює комплексний процес усунення Російської Федерації з Ради Безпеки ООН.

Чинний Статут ООН не містить слів “Російська Федерація”. Їх немає, зокрема, в Статті 23 Статуту, де перелічені постійні члени Ради Безпеки ООН.

Правомірна процедура набуття державою “Російська Федерація” членства в ООН та місця серед постійних членів Ради Безпеки мала обов’язково передбачати кроки, визначені Статутом ООН.

Українське міністерство також нагадує, що дії Росії як постійного члена Радбезу ООН та члена ООН загалом не відповідають принципам миролюбності та гарантування миру, наводячи як приклад агресію проти України, Молдови, Грузії, Республіки Ічкерія, втручання у внутрішні справи країн Балто-Чорноморського регіону, зловживання правом вето в Раді Безпеки тощо.

МЗС України наголошує, що виключення Росії з Ради Безпеки ООН та Організації в цілому має вирішуватись усіма членами ООН, а крім того, не повинно призвести до анулювання рішень, ухвалених за перебування РФ у складі Організації.

Російська Федерація зухвало відмовляється виконувати обов’язковий наказ Міжнародного суду ООН та резолюції Генеральної Асамблеї ООН.

Більш детально ознайомитись із заявою та наведеними аргументами можна на офіційному сайті Міністерства Закордонних Справ України, що була опублікована о 15:10 за Києвом. $ 36.8   39.6   9.1