У Нарі, Японія, здійснено замах на екс-прем’єра Сіндзо Абе

1 хв читати

Як повідомляє поліція, підозрюваний використовував у стрілянині саморобну рушницю, а правоохоронці конфіскували з його квартири кілька предметів ручної роботи, схожих на пістолет.

Попередньо злочинець був ідентифікований як Тецуя Ямагамі, 41-річний безробітний колишній військовий Японських морських сил, перебував на службі з 2002 по 2005 рік. За даними поліції, підозрюваний сказав, що відчуває ненависть до певної групи, з якою, на його думку, був пов’язаний Абе.

9 липня надійшло підтвердження факту смерті колишнього прем’єра від отриманих поранень. Тіло Сіндзо Абе прибуло до його сімейного будинку в Токіо в суботу. Тепер офіційні особи зустрінуться з родиною Абе, щоб обговорити деталі похорону.

Нагадаємо, що Сіндзо Абе займав посаду прем’єр міністра Японії впродовж 2006—2007 і 2012—2020 років. Абе підтримував ідеологію сильної Японії, здатної захистити не лише себе, але й світ від поширення імперськості. З початку агресії РФ у 2014 та повномасштабного вторгнення у 2022 році, прем’єр відкрито підтримував Україну та виступав на визнання незалежності Тайваню. $ 36.7   38.4   8.3