Анексування Росією додаткових територій України не залишиться безкарним

1 хв читати

“Ми продовжимо надавати Україні історичні рівні допомоги у сфері безпеки. Пізніше на цьому тижні адміністрація президента анонсує інформацію про склад наступних поставок зброї та обладнання”, – зазначив у брифінгу від 19 липня координатор Ради з нацбезпеки США і стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Раніше цього місяця британська розвідка оприлюднила інформацію про плани Росії щодо анексії додаткових територій Донецької, Луганської, а також Запорізької та Херсонської областей: “Росія закладає основу для анексії української території, яку вона контролює, прямо порушуючи суверенітет України», — сказав Кірбі. Він додав, що дані розвідки свідчать про те, що Росія починає розгортати «план анексії», подібний до того, що було імплементовано під час анексії Криму в 2014 році. Також Кірбі зазначив, що США володіє повним обсягом інформації щодо кожного етапу проведення цього плану.

Під час брифінгу Джон Кірбі запевнив, що у випадку повтору Росією сценарію анексії у 2022 році, відповідь Сполучених Штатів та їх партнерів буде швидкою і жорсткою: “На РФ накладуть ще більше санкцій щоб країна опинилася в умовах навіть більш екстримальної ізоляції. Ми ніколи не визнаємо жодних анексованих Росією територій”, – зазначив координатор. $ 36.8   39.6   9.1