Марк Міллі заявив, що українська сторона захопила стратегічну ініціативу

2 хв читати

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, що є найвищою військовою посадою у лавах ЗС США, цієї неділі заявив, що українська сторона захопила стратегічну ініціативу у війні проти Росії. Це означає перехід у нову фазу протистояння.

У Варшаві, після свого візиту на військову базу, генерал США прокоментував, що «війна зараз йде не надто добре для Росії. Тому всі ми (НАТО) зобов’язані підтримувати високу готовність, тривогу».

Також Міллі сказав, що наразі залишається незрозумілим, в який спосіб Росія може відреагувати на останні невдачі на полі бою після українського контрнаступу на Харківщині.

Видання Reuters повідомляє, що Марк Міллі перевірив систему протиповітряної оборони бази, у тому числі ракетні батареї Patriot, які стануть останньою лінією оборони, у разі рішення Російською Федерацією атакувати базу, тим самим ризикуючи активувати 5 статтю статуту Північноатлантичного альянсу. Репортерів, які супроводжували Міллі, попросили не розголошувати назву бази та не описувати її локацію.

На думку генерала, американські військові в Європі не знаходяться у стані підвищеної загрози, але вкотре наголосив, що вони завжди мають бути напоготові. Він закликав до підвищеної пильності серед американських та європейських військових.

Нагадуємо, що раніше американський Інститут дослідження війни (ISW) заявляв про продовження ведення росіянами наступальних операцій навколо Донецька та Бахмута. На думку ISW, це “віддаляє окупантів від загальних реалій театру воєнних дій“, і як можливий наслідок цих дій, подальше просування ЗСУ на схід уздовж північного берега Сіверського Донця може зробити російські позиції навколо Лимана непридатними. Непридатність цих позицій може відкрити підходи до Лисичанська і, зрештою, до Сєвєродонецька.

Також, міністерство оборони Великобританії повідомляло, що через невдачі на фронті, Росія збільшила свою військову активність на об’єкти громадянської інфраструктури, прикладом чого є удар по греблі на річці Інгулець у Кривому Розі. $ 36.8   39.6   9.1