Міноборони: можливе «охолодження», але не «замороження» війни

1 хв читати

Олексій Резніков в ефірі Час-Тайм під час інтерв’ю для «Голосу Америки» заявив, що на сьогодні ситуація залишається «складною, але контрольованою».

Міністр оборони вчергове зробив акцент на тому, що загальноукраїнським планом є повна деокупація окупованих територій і вихід на міжнародно визнані кордони станом на 1991 рік.

За його словами, варіант «замороження» конфлікту неможливий. Натомість можливим є варіант зниження активності ведення бойових дій в залежності від сезону та кількості ресурсів. На переконання міністра оборони України, сучасна війна – це війна ресурсів. Голова міністерства зазначає, що за різними даними, окупанти втратили до третини свого бойового потенціалу, котрий був застосований 24 лютого. Також, Резніков наголосив, що було втрачено близько 30% елітних бійців країни-агресора. Серед них десантники, морська піхота та спецпризначенці сержантського та офіцерського складу у віці в середньому 35 років. Це означає, що на їхню підготовку було витрачено близько 15 років.

Пряма мова: «Тому, скажімо, охолодження ситуації з погляду бойових зіткнень можливе. “Замороження” того, що люди хочуть називати “конфліктом”, я не бачу, бо це не є конфлікт. Це – війна. Війна на виживання. І ми будемо захищати себе, щоб вижити». $ 36.7   38.4   8.3