Черговий кровавий розгардіяш на заході Мексики, де загинуло щонайменше 18 людей включно з мером містечка

1 хв читати

Відповідальність за напад поклали на злочинне угруповання Los Tequileros, пов’язане з потужним наркокартелем.

Повідомляється, що шосе в штаті Герреро, де лежить Сан-Мігель-Тотолапан, було ненадовго заблоковано великогабаритними транспортними засобами, щоб запобігти проникненню сил безпеки в місто.

Як передає кореспондент ВВС у Мексиці Вілл Грант, навіть за жорстокими стандартами штату Герреро, це був дуже жорстокий напад.

Сан-Мігель-Тотолапан лежить у центрі регіону, відомого як Тьєрра-Кальєнте, жорстокої частини західної Мексики, контрольованої різними злочинними угруповуванням, котрі займаються наркоторгівлею.

У цьому регіоні наркокартелі ведуть боротьбу за контроль над прибутковими наркошляхами на північ уздовж тихоокеанського коридору. Регіон є гарячою точкою для вирощування опійного маку та виробництва героїну.

Зараз неясно, що спричинило напад, але вбивства місцевих чиновників тут не є рідкістю. До прикладу у 2018 році було вбито щонайменше тридцяти мерів, колишніх мерів, а також кандидатів у мери. Останніми роками їх кількість зменшилася до поодиноких випадків, але ті, хто займає місцеві посади, залишаються під загрозою з боку озброєних банд, які часто хочуть бути єдиною владою в місті. $ 36.7   38.4   8.3