Росія остаточно вийшла з договорів Ради Європи

1 хв читати

Путін 28 лютого підписав закон про припинення чинності щодо Російської Федерації договорів, укладених у межах Ради Європи – РФ не є членом цієї міжнародної організації з березня минулого року.

Такий документ було розміщено на офіційній сторінці правової інформації Росії 28.02.2023.

Окрім того, було внесено зміни до окремих положень процесуального законодавства РФ, що стосуються перегляду судових актів, прийнятих російськими судами, виходячи з постанов ЄСПЛ.

Після припинення членства у Раді Європи необхідне юридичне оформлення цього факту та внесення змін до відповідних законодавчих актів РФ, подобається це комусь чи ні“, – сказав співавтор ініціатив, голова комітету Держдуми з держбудівництва та законодавства Павло Крашенінніков.

Ухвалене Росією рішення означає, що в майбутньому вона не виконає і важливі для України рішення ЄСПЛ – у міждержавних справах, які перебувають на розгляді суду.

Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич заявляла, що Росія згідно з міжнародним правом зобов’язана виконувати рішення ЄСПЛ, ухвалені проти неї. 

Нагадуємо, що Європейський суд з прав людини ухвалив рішення щодо призупинення розгляду наявних скарг проти РФ, але пізніше їх поновив. Сама ж Російська Федерація у червні прийняла рішення, згідно з котрими, що постанови ЄСПЛ, винесені після 15 березня 2022 року, не підлягають виконанню в Росії. $ 36.8   39.6   9.1