Путін має на меті заморити голодом більшість розвинутих країн

1 хв читати

Професор Єльського університету та фахівець з історії Східної Європи Тімоті Снайдер обґрунтував тезу щодо планування Росією наступного етапу війни, який включатиме важелі продовольчого впливу не лише на Європу, але й на країни, що розвиваються. Загалом особливо уважно моніторинг ситуації з імпортом українського продовольсьва відбувається у державах центральної Африки та Аравійського півострову, адже саме вони за даними Concern Worldwide та Welthungerhilfe Global Hunger Index найбільше страждають від нестачі провізії. Так, наприклад, Ємен у 2021 році імпортував 23,7% загальної кількості закупленого зерна з території України. Блокада українського експорту стане серйозною загрозою в контексті продовольчої стабільності для багатьох країн світу.

Снайдер провів паралелі між сучасною ситуацією із злочинними діями РФ щодо блокади експорту споживчих товарів та насильницькою колективізацією і конфіскацією продукції агропромислу за часів УРСР: “Ідея встановлення контролю над українським зерном не нова. Сталін та Гітлер мали на меті зробити те ж саме”.

Щодо механізму виконання “плану голоду”, то на думку Тімоті Снайдера він налічуватиме три складові дестабілізації ситуації не лише в Україні, але й у Європі: крах однієї з основних статей експорту України; генерація численних та стрімких потоків біженців із постраждалих від голоду країн до ЄС; створення інформаційного плацдарму для розвитку та посилення антиукраїнської пропаганди: “Це новий рівень колоніалізму та остання сторінка політики голоду”.



 $ 36.7   38.4   8.3