У Кракові вже три місяці, як розпочалася інформаційна кампанія щодо захисних щеплень для дітей з України. На вулицях Кракова, громадському транспорті та торгових центрах (Галереях торгових) з’являться матеріали українською мовою, які будуть заохочувати матерів скористатися з безплатних щеплень для своїх дітей. Кампанію фінансує Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ). Проєкт реалізовується в співробітництві з містом Краків і місцевими поза урядовими організаціями.
Kraków Pomaga нагадує, що – згідно з рішенням уряду Польщі – громадяни України, які перетнули кордон із Польщею з 24 лютого 2022 року, мають гарантоване запевнення доступного медичного обслуговування, як і громадяни Польщі.
У червні Міністерство Охорони Здоров’я Польщі підписало домовленість о співробітництво з ЮНІСЕФ, яке передбачає підтримку в постачанні вакцин. Інформаційна кампанія щодо профілактичних щеплень розпочалася по всій Польщі, зокрема в Кракові, згідно з угодою з місцевими органами влади.
Кампанія має перед собою мету заохотити батьків з України вакцинувати своїх дітей в Польщі, щоб вони могли безпечно користуватися з ясел, дитячих садків та шкіл. Це перший етап нашої співпраці з ЮНІСЕФ і незабаром ми повідомимо про подальші ініціативи, – каже Яцек Майхровскі, голова Кракова.
Безплатне захисне щеплення для дітей з України
Згідно з вказівками Міністерства Охорони Здоров’я Польщі, у зв’язку з війною в Україні, діти, які перебувають на території Польщі, мають бути щеплені згідно з чинною Програмою Захисних Щеплень з використанням вакцин, які надають санепідемстанції на чинних умовах (безплатні щеплення). Вищезазначене щеплення мають проводитися в місцях надання первинної медичної допомоги – їх можуть проводити, зокрема, в пунктах вакцинації в усіх міських поліклініках.
Індивідуальний календар щеплень
Направлення на щеплення видає лікар первинної медичної допомоги (в поліклініці), який вказує дату введення та тип вакцини. Для кожної дитини з України – на основі медичної карти пацієнта – буде встановлений індивідуальний календар щеплень.
За інформацією Міністерства Охорони Здоров’я Польщі, в разі відсутності медичної карти пацієнта щодо щеплень проведених в Україні, дитина буде автоматично вважатися нещепленою і в цій ситуації лікар рекомендуватиме проведення профілактичних щеплень згідно з Програмою Захисних Щеплень 2022 року.
Зокрема Міністерство Охорони Здоров’я Польщі підмічає пріоритетний перелік щеплень для дітей і підлітків з України:
- щеплення від кору вакциною MMR (проти кору, епідпаротиту та краснухи) у групі наймолодших дітей в другому році життя,
- щеплення від дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту згідно с віком дитини,
- гепатит B згідно з віком дитини,
- вакцинація проти COVID-19 згідно з Національною Програмою вакцинації проти Covid-19,
- вакцинація постекспозиційна необхідна заради запевнення безпеки для здоров’я і життя пацієнта (правець та сказ), повинна бути проведена відразу після рішення лікаря,
ЮНІСЕФ вже отримав і доставив до Міністерства Охорони Здоров’я Польщі понад 50 тис. доз інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ) і 5 тис. доз вакцини проти гепатиту А. Мета тих дій – підтримка акції щеплень дітей в Польщі шляхом запевнення відповідної кількості вакцин.
Подробиці о кампанії інформаційній щодо захисних щеплень для емігрантів, які перебувають в Кракові, будуть опубліковуватися на сайті krakowpomaga.pl.