Банк Англії підвищив ключову ставку до 3%, що є максимумом від 2008 року

1 хв читати

У заяві йдеться про те, що комітет з монетарної політики Банку Англії встановив монетарну політику для досягнення цільового рівня інфляції у 2% і таким чином, щоб підтримувати зростання та зайнятість. На своєму засіданні, яке завершилося 2 листопада 2022 року, комітет з монетарної політики більшістю голосів (7 проти 2) проголосував за підвищення банківської ставки на 0,75 відсоткового пункту до 3%. Один учасник віддав перевагу підвищенню банківської ставки на 0,5 відсоткового пункту до 2,75%, а один учасник віддав перевагу підвищенню банківської ставки на 0,25 відсоткового пункту до 2,5%.

Як зазначає Reuters, підвищення ставки відразу на 75 відсоткових пунктів стало найбільшим за останні 33 роки. Проте ринки очікували, що підвищення буде ще більш значним, до 4,75%.

Також у вчорашній заяві підкреслено, що комітет з монетарної політики вживатиме заходів, необхідних для стійкого повернення інфляції до цільового рівня 2% у середньостроковій перспективі відповідно до своїх повноважень. Комітет, як завжди, розглядатиме та вирішуватиме відповідний рівень банківської ставки на кожному засіданні.

Центробанк попередив, що економіка Великої Британії зіштовхується з “дуже складними перспективами” і сповільнюється через “вищі ціни на енергоносії та істотно жорсткіші фінансові умови“.  $ 36.7   38.4   8.3