Волл-стріт падає шостий день поспіль

5 хв читати

Сесія середи на Волл-стріт завершилася невеликим падінням основних індексів. Це вже шоста сесія поспіль з негативним відхиленням для S&P 500 і Nasdaq. Інвестори очікують 13 жовтня даних про інфляцію в США за вересень. Dow Jones Industrial закріпився зі спадком 0,1% на момент закриття і склав 29210,85 пункту. За підсумками дня S&P 500 втратив 0,33%, і склав 3577,03 пункти. Nasdaq Composite впав на 0,09% і закрив сесію на 10 417,10 пункти.

Згідно з протоколом останнього засідання ФРС, обмежувальна монетарна політика в США зберігатиметься стільки, скільки буде необхідно для повернення інфляції до норми. У протоколі зазначено, що найближчим часом слід очікувати продовження інфляційного тиску.

У світлі широкого та неприйнятно високого рівня інфляції (…) учасники наради відзначили, що свідомий перехід до обмежувальної політики у найближчій перспективі відповідає принципам управління ризиками. Багато учасників підкреслювали, що ціна вжиття занадто малих заходів для зниження інфляції, ймовірно, перевищує вартість вжиття занадто великої кількості заходів. Декілька учасників наголосили на необхідності підтримувати обмежувальну позицію стільки, скільки необхідно, а деякі інші підкреслили, що історичний досвід показав небезпеку передчасного припинення жорсткості монетарної політики, спрямованої на зниження інфляції, йдеться у протоколі після вересневого засідання Федеральної Резервної Системи. Більшість учасників відзначили, що хоча деякі категорії витрат, чутливі до процентної ставки, такі як інвестиції в житло та бізнес, уже почали реагувати на жорсткіші фінансові умови, значна частина економічної діяльності ще матиме чутливу реакцію попереду. (…) Учасники зустрічі зазначили, що потрібен період зростання реального ВВП нижче тренду, який, швидше за все, супроводжуватиметься деяким послабленням кон’юнктури ринку праці. Вони погодилися, що, навмисно змінюючи свою політику в бік відповідного обмежувального положення для економіки, FOMC сприятиме тому, щоб висока інфляція не тривала, а інфляційні очікування не були закріплені, додали в ньому.

Протоколи ФРС показують, що в якийсь момент цикл підвищення процентної ставки доведеться зупинити. Багато учасників виконують свою оцінку цільового шляху для ставки по федеральних фондах, в ситуації, коли інфляція значно перевищує мету у 2% Комітету, і поки що демонструє незначні ознаки ослаблення, а також постійний дисбаланс попиту та пропозиції в економіці. Учасники оцінили, що темпи та масштаби підвищення процентних ставок все ще залежатимуть від впливу інформації, що надходить, на перспективи економічної активності та інфляції, а також від ризиків для економічних перспектив. Сьогодні 13 жовтня буде опублікована інформація про інфляцію в США за вересень. Аналітики прогнозують 8,1% проти 8,3% в серпні. Ф’ючерси на ставку федеральних фондів вказують 90% ймовірність підвищення процентної ставки у США на 75 базисних пунктів наступного місяця. Згідно з ф’ючерсами, ставка федеральних фондів досягне 4,5% до лютого і залишатиметься на цьому рівні протягом більшої частини 2023 року.

«За останні кілька днів на фондових ринках спостерігалося дуже різке падіння, яке, очевидно, пов’язане з посиленим занепокоєнням щодо рецесії», — сказав Аксель Рудольф, ринковий аналітик IG Group.

«Інвестори стурбовані тим, що жорстка монетарна політика або жорсткіші фінансові умови можуть призвести до певного фінансового хаосу, оскільки ліквідність зменшується, що завдасть ще більшої шкоди світовій економіці», — сказав Квінсі Кросбі, головний глобальний стратег LPL Financial.

Ціни реалізованої продукції індустрії PPI у США у вересні зросли на 0,4% у місячному обчисленні, в річному вимірі ціни зросли на 8,5%. Без урахування цін на продовольство та енергоносії, PPI зріс на 0,3 відсотка за місяць, а в порівнянні з минулим роком зріс на 7,2%. Аналітики очікували, що PPI зросте на 0,2% у місячному вимірі, а без урахування цін на харчові продукти та енергоносії вони очікували зростання на 0,3% у місячному вимірі проти відповідно: -0,2% (після перегляду з -0,1%) і +0,3% місяцем раніше (після корекції з +0,4%). У перерахунку на річну шкалу зростання PPI очікувалося на рівні 8,4% і зростання на 7,3% для базового індексу порівняно з 8,7% і 7,3% у минулому місяці.

Цього тижня найбільші банки США почнуть звітний сезон за ІІІ квартал – JPMorgan, Morgan Stanley, Citi та Wells Fargo опублікують свої квартальні фінансові звіти в п’ятницю. Norwegian Cruise Line Holdings зросла на 4%. після того, як UBS підвищив свою рекомендацію щодо акцій до «купувати» з «нейтральної» завдяки значному покращенню бронювання. Intel зросла на 1% Bloomberg заявив, що виробник мікросхем планує скоротити тисячі робочих місць, щоб впоратися з ослабленням ринку персональних комп’ютерів. PepsiCo зросла на понад 4%. Виторг компанії в третьому кварталі склав 21,97 млрд доларів проти очікуваних 20,78 млрд доларів.

Прибутковість 10-річної UST падає на 1 б.п. до 3,94%. Дохідність 30-річних облігацій впала на 2 б.п. до 3,91%. Спред між дворічним і десятирічним UST становить -37 б.п. Спред між 3-місячними та 10-річними облігаціями США зараз становить 28 б.п.



 $ 36.7   38.4   8.3