Розблокування українських портів. Турецька сторона сигналізує про позитивні зрушення

1 хв читати

Як повідомляє видання Forbes з посиланням на турецькі медіа, 22 червня Туреччина провела конструктивний діалог з російською стороною щодо розблокування експорту українського зерна.

Інформаційна агенція Anadolu пише, що турецька сторона помітила прогрес у перемовинах з Росією щодо майбутніх чотиристоронніх переговорів, але нібито для початку турецька дипломатія проведе очне спілкування з Україною та ООН відносно цього питання.

Також за інформацією Daily Express, 21 червня прем’єр-міністр Великобританії розмовляв з президентом Ердоганом про блокаду Росією українського експорту з берегів Чорного моря.

Дані ООН свідчать про те, що в українських портах на початок травня було заблоковано майже чотири з половиною тони зерна. Загалом Україні треба вивезти близько двадцяти мільйонів тонн тогорічного урожаю. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок блокувань Росією українських портів.

Попередньо відомо, що Туреччина має намір купувати українське зерно, яке наразі заблоковано в портах через російську агресію, зі знижкою у 25%. $ 36.8   39.6   9.1