У жовтні мають доставити «польський» Bayraktar до України

1 хв читати

Турецький військовий виробник Baykar Makina передасть “польський” Bayraktar Україні упродовж жовтня-листопада.

Про це на полях Міжнародної виставки оборонної промисловості (MSPO 2022) у місті Кєльце (південь Польщі) повідомив гендиректор Baykar Makina Халюк Байрактар, як зазначає Укрінформ.

Так званий “Польський” Bayraktar буде доставлено в Україну упродовж одного – максимум двох місяців”,- повідомив Байрактар.

Він додав, що це, найімовірніше, це відбудеться у жовтні.

Як повідомляло агентство, у Польщі наприкінці липня зібрали повну суму коштів на Bayraktar для України. Кошти в межах акції “Купімо Україні Bayraktar”, що тривала упродовж місяця, перевела 220351 особа (на 06.09.2022).

Варто нагадати, що журналіст оголосив акцію збору коштів на „Байрактар” для України 28 червня. Гроші планували зібрати за місяць, але поляки впоралися швидше.

Славомір Сєраковський, Ініціатор акції, відомий польський журналіст, соціолог, головний редактор видання “Політична критика” в інтерв’ю для Укрінформу висловив сподівання, що турецький виробник передасть “польський” Bayraktar Україні безплатно, як у випадку у з литовським безпілотником, чи трьома безпілотниками фонду Сергія Притули.

Згодом, компанія Baykar Makina підтвердила, що передасть Україні “польський” Bayraktar на безоплатній основі, а зібрані на безпілотник кошти буде переадресовано на гуманітарні проєкти в Україні. $ 36.8   39.6   9.1