В Штатах повністю спишуть студентські борги для 20 мільйонів громадян

1 хв читати

За тиждень до граничного терміну, коли мусило відновитись погашення студентських боргів у американських університетах, Білий Дім оголосив про намір списати частину коштів тим, хто має цей борг і заробляє менш ніж 125 тисяч доларів на рік.

Мова йде про списання до 20 тисяч доларів для осіб, що є учасниками програми Grant Pell, а також про списання до 10 тисяч доларів для осіб, що не отримують допомоги за цим грантом.

Грант Пелла є програмою федерального рівня, що надається студентам американських професійних шкіл і вищих навчальних закладів. Особливий тим, що надається на безоплатній основі й на відміну від федеральних студентських запозичень, не вимагає повернення, за виключенням рідкісних випадків. 

У рішенні Міністерства Освіти США говориться також, що задля забезпечення процесу плавного переходу погашення боргів, відтермінування боргів продовжується до 31 грудня 2022 року. Таким чином, позичальникам варто очікувати поновлення виплат вже від 1 січня 2023 року. 

У випадку, якщо всі позичальники забажають скористатись пільгою, то погасити свою заборгованість зможуть 20 мільйонів осіб, а загалом програма зможе задовольнити близько 43 мільйонів осіб.

Департамент освіти оцінив, що більше третини позичальників знаходяться у віковій категорії 40+, при тому 5 % є людьми похилого віку. 44 % позичальників знаходяться у віковому діапазоні 26-39 років, а 21 % осіб молодші 25 років. 

Адміністрація переконана, що інфляційний вплив буде мінімальним. Влада аргументує це тим, що, попри анулювання частини боргу, багатьом все ж доведеться відновити виплати вперше з початку коронавірусної пандемії. $ 36.8   39.6   9.1