Військова влада М’янми налаштована імпортувати бензин та нафту з Росії

2 хв читати

Як зазначають “Букви” з посиланням на Reuters, М’янма налаштована імпортувати бензин та нафту з РФ.

Нагадуємо, що після перевороту в країні керують військові. Згідно з їхніми планами, імпорт нафти та бензину з Росії дозволить зменшити невдоволення місцевого населення щодо постачання і зростання цін на енергоресурси.

М’янма має тісні зв’язки з Росією, навіть попри те, що обидві держави потрапили під санкційний тиск Заходу. Перша – через військовий переворот та захоплення влади, а друга – через повномасштабне вторгнення в Україну.

Очевидно, що росіяни шукають нових клієнтів для своїх ресурсів в країнах Азії, оскільки її найбільший експортний напрямок – Європа – прийняла рішення накласти ембарго на російську нафту. Рішення ЄС набуває чинності поетапно пізніше поточного року.
“Ми отримали дозвіл на імпорт бензину з Росії”, — заявив військовий речник М’янми Зау Мін Тун під час брифінгу 17 серпня, додавши, що йому віддали перевагу через “якість і низьку вартість”.

За інформацією медіа, перші вантажі з нафтою прибудуть до М’янми вже в наступному місяці.

Зау Мін Тун сказав, що глава хунти Мін Аунг Хлайн обговорював питання постачання нафти й газу під час поїздки до Росії минулого місяця. Зараз М’янма імпортує паливо через Сінгапур.

Він також додав, що М’янма розгляне можливість спільного пошуку нафти у М’янмі разом з Росією та Китаєм.

Згідно з заявою, опублікованою в державній газеті в середу, військові створили Комітет із закупок російської нафти на чолі з близьким соратником Мін Аун Хлаїнга для нагляду за купівлею, імпортом і транспортуванням палива за прийнятними цінами на основі потреб М’янми.

Окрім політичних потрясінь і громадянських заворушень, М’янма сильно постраждала від високих цін на пальне та відключень електроенергії, що змусило її військове керівництво звернутися до імпорту нафти, яку можна використовувати на електростанціях.

Ціни на бензин зросли приблизно на 350% після державного перевороту в лютому минулого року до 2300-2700 одиниць місцевої валюти (приблизно $1) за літр. Також відомо, що минулого тижня в різних частинах країни через дефіцит закрили АЗС. $ 36.8   39.6   9.1