Що відбувається на українському ринку NFT? #1

2 хв читати

Трохи випередив, на місяць, Трампа український інтерв’юер та бізнесмен Дмитро Гордон. 16 листопада розпочато продажі колекції NFT SuperGordon. За даними opensea.io На 17 грудня випущено 177 нфтішок, проте SuperGordonnft.com стверджує про випуск 3500 унікальних зображень. Первинна вартість 1 NFT складає 0.62 BNB з комісією. Кожне зображення складається з набору елементів, що мають різну розповсюдженість використання всередині колекції.

Раніше 24 червня відомий український продюсер та репер Потап запустив набір лімітованих колекційних NFT-карток на маркетплейсі Binance NFT. Ця колекція демонструє екологічні виклики сьогодення.

Не лише зірки зараз створюють колекції NFT. Декілька благодійних NFT-проектів також заручилися підтримкою держави.

Одним з проєктів NFT, що підтримує Мінцифра та Міністерство культури України, є музей війни чи Meta History: Museum of War. Це найбільший благодійний NFT проєкт України. Перші NFT музею були випущені у березні, менше за місяць після початку повномасштабної війни. За даними opensea на 17 грудня випущено 1735 NFT, що входять до 3 колекцій та у хронологічному порядку демонструють події війни та твіти до них. Поточні колекції: хронологія війни, холл особистостей (що підтримали Україну у війні) та неймовірний півник. Останні є 3D-моделями на честь Бородянського півника чи декоративного виробу Васильківського майолікового заводу, що вцілів на шафці після обстрілу росіянами Бородянки.

Ще два NFT проєкти, що зараз підтримує Міністерство культури України є Mintforukraine та We believe, що більше відома як NFT-pysanka. Писанки демонструють різні міста та регіони України за їхнім рівнем зруйнованості.

Mintforukraine створені за підтримки KSE – Київської школи економіки та на 17 грудня з травня створили понад 19 800 унікальних зображень з допомогою штучного інтелекту за даними opensea.io. Не зважаючи на великий обсяг зображень колекції, об’єм продажів поки менший за 1 ETH.

Нові NFT-колекції створюються кожного дня. Окремою рисою українських NFT є адресування частини чи усього прибутку на допомогу ЗСУ та у верифіковані благодійні фонди України, які спеціалізуються на воєнній та гуманітарній допомозі України. Про інші українські колекції NFT вже згодом. $ 36.8   39.6   9.1