ВООЗ оголосила про закінчення пандемії COVID-19

1 хв читати

Таке рішення 5 травня ухвалила Всесвітня організація охорони здоровʼя. Про це під час брифінгу заявив її керівник Тедрос Гебреєсус.
За словами пана Гебреєсуса, напередодні представники ВООЗ звернулися до нього з пропозицією скасувати статус надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, і він погодився.
«Це не означає, що коронавірус більше не становить загрози здоров’ю», – зазначив під час виступу. Вірус «перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 мільйонів смертей, але ми знаємо, що кількість жертв у кілька разів вища».
Нагадаємо, епідемія коронавірусної інфекції, розпочалася у 2019 році в Китаї, а в січні 2020 була оголошена надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя. Після поширення епідемії на інші країни її статус змінено на пандемію. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами. Після масової вакцинації кількість смертей різко скоротилася, що дозволило впродовж 2022 року скасувати більшість обмежувальних заходів.
За даними ВООЗ, жертвами захворювання за минулі три роки стали близько 20 мільйонів людей. Вірус не зник, люди продовжують хворіти, і інфекція, швидше за все, залишиться в людській популяції як одне з респіраторних захворювань. $ 36.8   39.6   9.1