Зеленський підписав закон про націоналізацію системно важливих банків

1 хв читати

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 2643-IX від 6 жовтня 2022 року про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

Закон набере чинності через день після публікації.

Законом пропонується надати Міністерству Фінансів право за пропозицією Національно Банку України брати участь у виведенні з ринку системно важливого банку з підстав, які настали під час здійсненої Росією військової агресії проти України.

Як повідомляє портал “Pravo.ua“, націоналізація системно важливого банку відбуватиметься через процедуру віднесення банку до категорії неплатоспроможних, однак не потребуватиме докапіталізації з боку держави — продаж банку за 1 гривню буде проводитись незалежно від фактичного розміру регулятивного капіталу банку на день прийняття НБУ відповідного рішення.

Фонд не здійснюватиме зміну розміру статутного капіталу неплатоспроможного системно важливого банку, деномінацію акцій такого банку, у тому числі не буде проводити обміну грошових зобов’язань банку на акції додаткової емісії.

Замість обміну вкладів на акції з наступним їх викупом державою запроваджується припинення зобов’язань банку перед контролери та власниками істотної участі у такому банку, а також підсанкційними особами з наступним зарахуванням коштів за цими зобов’язаннями у дохід банку (також збільшується капітал банку).

Відшкодування вартості акцій акціонерам (у разі її перевищення 1 гривні за висновком аудиторської компанії) буде можливим тільки після компенсації збитків державі Україна від РФ. Ще однією умовою є відшкодування виключно шляхом ужитку таких коштів. $ 36.7   38.4   8.3